Close

Podívejte se, jak pečovat o pleť na podzim

Podívejte se, jak pečovat o pleť na podzim

Za sebou máme krásné sluneční dny. Nyní je často měnící se počasí, tak by jsme neměli zapomínat na naši pleť .

Vlivem intenzivní letní sezony na kůži bývají znatelné pigmentové skvrny,  výrazná je často také dehydratace, která může být skryta pod snědým opálením. Při bližším pohledu bývá pleť často přesušená s drobnými šupinkami a zvýrazněnými linkami zejména v očním okolí. Proto je po létě velmi důležitá její hydratace pomocí hydratačních krémů, a také nesmíme zapomínat na dodržování pitného režimu.

Domácnosti se začnou vytápět a to pleti také nedělá dobře, kůže musí reagovat na časté střídání rozdílných vnitřních a venkovních teplot. Častým projevem bývá seboreický ekzém a to jak v obličeji, tak v oblasti vlasové pokožky, kdy nemocné přivádí do kožních ordinací svědění a lupy ve vlasech, které nereagují na běžné “šampony proti lupům”. V obou případech je možné využít našich  šamponů nebo krémů, které mají schopnost podrážděnou pokožku zklidnit a zároveň hydratovat.

Vybrat si můžete z našich výrobků s obsahem bylin a dalších přírodních ingrediencí.

Podzim je bohužel obdobím, kdy dochází velmi často k sezonnímu zhoršení kožních onemocnění,  jako je lupénka a atopický ekzém. Zatímco atopický ekzém se projevuje úporným svěděním, přesušením a zhruběním pokožky, u lupénky nacházíme na kůži drobná i rozsáhlejší ložiska s nánosy stříbřitých šupin.

U obou zmíněných onemocnění je třeba upravit životosprávu, sestavit si vhodný jídelníček s omezením alergenů, ostrých a kořeněných jídel, dopřát si dostatek spánku, vyhýbat se infekcím a především eliminovat stres. Ne vše je v našem současném životním rytmu možné provést okamžitě, avšak pravidelná a důsledná péče o nemocnou pokožku vždy vede ke zmírnění obtíží.

Za velmi vhodné považujeme opět kosmetické přípravky s obsahem bylin z Altaje. Tyto přípravky využíváme nejen v pečující kosmetice, ale též můžeme přidat do relaxačních koupelí k uvolnění

Sledujte náš Facebook
error: Content is protected !!